Reklama
Reklama

W czwartek na Grunwaldzkiej uruchomiona zostanie nowa sygnalizacja świetlna

fot. PIM
fot. PIM

W czwartek na Grunwaldzkiej zacznie działać nowa sygnalizacja świetlna.

Na sporym fragmencie tej ulicy trwa budowa nowej drogi rowerowej, a 6 sierpnia wraca stała organizacja ruchu na ul. Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ul. Jugosłowiańską do ul. Sowińskiego. Z kolei o godzinie 10:00 włączona zostanie nowa sygnalizacja świetlna w rejonie skrzyżowania z ul. Marszałkowską.

- W nadchodzącym tygodniu nawierzchnia bitumiczna będzie układana na kolejnych odcinkach traktu dla cyklistów na ul. Grunwaldzkiej - od ul. Sowińskiego do ul. Słonecznej po jednej stronie ulicy oraz od ul. Cześnikowskiej do ul. Rycerskiej po jej drugiej stronie. Planujemy również zakończyć prace brukarskie w obrębie skrzyżowania z ul. Grochowską, na przejazdach tramwajowych i wyspach dzielących pasy ruchu, a także ułożyć wierzchnią warstwę jezdni na lewoskręcie w ul. Grochowską - powiedział Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na początku przyszłego tygodnia rozpocznie się budowa zaplanowanego w ramach tej inwestycji połączenia ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ul. Wyspiańskiego. Drogowcy będą prowadzić prace na ul. Wyspiańskiego, w pobliżu skrzyżowania z ul. Reymonta.

17 sierpnia na nowych odcinkach drogi rowerowej rozpocznie się malowanie oznakowania poziomego i instalacja znaków pionowych.

Mająca ok. 1,5 km droga rowerowa prowadzi z okolic Stadionu Miejskiego do ul. Słonecznej, gdzie połączy się z trasą ukończoną w ubiegłym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro