Reklama
Reklama

Tramwaj na Naramowice: rusza przebudowa skrzyżowania Naramowicka/Serbska. Kierowców czekają utrudnienia!

fot. PIM
fot. PIM

Trwają prace związane z budową trasy tramwajowej na Naramowice.

Jednym z elementów inwestycji jest przebudowa skrzyżowania ulic Naramowickiej i Serbskiej. - Na czas budowy w tym miejscu torowiska wraz z infrastrukturą towarzyszącą konieczne jest wyłączenie południowej części skrzyżowania z ruchu. Aby możliwe ułatwić poruszanie się w tym rejonie, już w lipcu rozpoczęła się budowa tymczasowego układu drogowego, który umożliwi przełożenie ruchu na jedną z jezdni ul. Serbskiej - tłumaczy Grzegorz Bubula, wiceprezes PIM.

Tymczasowy układ drogowy pozwoli m.in. na zachowanie dwukierunkowego przejazdu Serbską. Odpowiednie przewiązki zostały już wybudowane, a w środę tymczasowe przejazdy testował autobus miejski. Wszystko poszło zgodnie z planem, więc można przygotowywać się do zmian w układzie drogowym.

- Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu planowane jest na noc z 7 na 8 sierpnia. Wyłączona zostanie południowa część skrzyżowania, a ruch zostanie poprowadzony północną częścią. Pojazdy jadące od strony ronda Solidarności będą poruszać się jednym pasem w taki sposób, aby w miejscu zakończenia buspasa autobusy miały priorytet (nie przewiduje się dodatkowej sygnalizacji świetlnej, ruch odbywać się będzie na zasadach ogólnych). Następnie cały ruch zostanie skierowany na północną jezdnię. Po minięciu skrzyżowania z ul. Naramowicką, pojazdy jadące od strony ronda Solidarności przejadą na południową jezdnię (na wysokości stacji paliw). Przejazd przez skrzyżowanie od strony mostu Lecha będzie odbywał się również jednym pasem z uwzględnieniem priorytetu dla komunikacji publicznej. Przystanki autobusowe Naramowicka/Serbska w tym etapie prac pozostaną w dotychczasowych lokalizacjach, jednak zmieni się sposób dojścia do nich (uzależniony od postępu prac) - podały w swoim komunikacie PIM.

Ponadto nie skręcimy w lewo z Serbskiej w Naramowicką. Dojazd od posesji przy ul. Naramowickiej 31-47 zostanie zapewniony zgodnie z pozostałym ruchem jednokierunkowym od ul. Wilczak do ul. Serbskiej, wzdłuż placu budowy na ul. Naramowickiej.

Ruch pieszych i rowerzystów zostanie zachowany, ale umiejscowienie przejść będzie zmieniać się wraz z postępem prac. Zamknięte pozostanie przejście po zachodniej stronie ul. Naramowickiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro