Reklama
Reklama

Ognisko koronawirusa w Wielkopolsce: wojewoda ograniczył działalność DPS-ów

fot. RitaE /Pixabay

Służby starają się zwalczyć ognisko koronawirusa w południowej Wielkopolsce.

Obecnie sytuacja najgorzej wygląda w powiecie ostrzeszowskim, głównie ze względu na ognisko w zakładzie produkcyjnym na terenie gminy Mikstat. Już wcześniej zapowiadano, że pewne ograniczenia i restrykcje mogą mieć charakter regionalny i tak będzie w tym przypadku.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Z upoważnienia wojewody wielkopolskiego odpowiednie decyzje wydała w środę wicewojewoda Anna Niestrawska. Polecenia zostały wydane staroście ostrzeszowskiemu. O jakie środki zaradcze chodzi? - Czasowe ograniczenie działalności od 10 sierpnia do 13 września br. dotyczy domów pomocy społecznej w miejscowościach Kochłowy, Kobyla Góra i Marszałki. Mieszkańcy placówek do 13 września nie powinni opuszczać dps-ów, za wyjątkiem sytuacji zdrowotnych wymagających konsultacji medycznych. Wstrzymane będą także odwiedziny i urlopowanie mieszkańców. W związku z zagrożeniem koronawirusem, wojewoda polecił także staroście ostrzeszowskiemu oraz burmistrzowi Ostrzeszowa zawiesić działalność środowiskowych domów samopomocy w Doruchowie, Kuźnicy Grabowskiej oraz w Ostrzeszowie. Zawieszenie działalności ma obowiązywać w terminie od 17 sierpnia do 13 września br. - przekazał Tomasz Stube z urzędu wojewódzkiego.

Decyzje podjęto w związku z sytuacją epidemiologiczną. Mają one zapewnić bezpieczeństwo seniorom i innym mieszkańcom powiatu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia. Również dla Poznania
31℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
20.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro