Reklama
Reklama

Poznańskie koziołki z maseczkami

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Symbole Poznania mają przypominać mieszkańcom i turystom o tym, by zasłaniali usta i nos.

Pierwszy raz koziołki trykające się na ratuszowej wieży wystąpiły w maseczkach w środowe południe. Zasłanianie ust i nosa jest obowiązkowe w przestrzeni publicznej, gdy nie można zachować 1,5-metrowego odstępu od innych osób. - Maseczki (lub inna osłona) obowiązkowe są również w przestrzeni zamkniętej. Trzeba je nosić: w autobusie, tramwaju i pociągu, a nawet w samochodzie osobowym, jeśli jedzie się z kimś, z kim się nie mieszka. Zasłanianie ust i nosa jest konieczne w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i poczcie, a także w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu. Maski powinno się zakładać również w kościele i szkole, na uczelni oraz w urzędzie (jeśli załatwia się tam jakąś sprawę) i innych budynkach użyteczności publicznej - podkreślają poznańscy urzędnicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Warto pamiętać, że obowiązek zasłaniania ust nie obowiązuje, jeśli mamy problemy z oddychaniem lub z innych przyczyn zdrowotnych.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
122.56 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro