Reklama
Reklama

Półwiejska: auta parkują mimo zakazu. Będą słupki blokujące?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View

Z interpelacją w tej sprawie zwrócił się do prezydenta Poznania radny Andrzej Rataj.

Jak podkreśla radny, Półwiejska jest najbardziej reprezentacyjną ulicą w Poznaniu, którą każdego dnia poruszają się tysiące mieszkańców i turystów. - Tymczasem od dłuższego czasu z dużą częstotliwością dochodzi do wielu przypadków niewłaściwego postoju pojazdów na ulicy Półwiejskiej, poza godzinami dostaw. Problem ten dotyczy zarówno pojazdów z uprawnieniami do postoju dla osób z niepełnosprawnością, jak i innych pojazdów. Działania interwencyjne i motywujące władze do poprawy sytuacji 2 podejmowane były w ostatnich latach zwłaszcza przez lokalną społeczność i przez Radę Osiedla Stare Miasto. W efekcie podejmowane są interwencje Straży Miejskiej. Działania te nie prowadzą jednakże do skutecznej i trwałej poprawy sytuacji - zauważa Andrzej Rataj.

Odpowiedź na interpelację przygotował Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta. Jak zaznacza, władze Poznania wiedzą o problemie. - W związku z potwierdzeniem przypadków nieprawidłowych zachowań kierowców w zakresie parkowania w strefie zamieszkania oraz niestosowania się do obowiązujących znaków zakazu, funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej zostali poproszeni o szczególny nadzór nad przedmiotową ulicą. Z informacji otrzymanych ze Straży Miejskiej wynika, że teren ten jest na bieżąco kontrolowany, a wobec sprawców wykroczeń podejmowane są stosowne działania. W ostatnim czasie ukarano mandatami karnymi 12 kierowców, którzy naruszyli przepisy dotyczące ruchu i postoju pojazdów w tym miejscu - tłumaczy Solarski.

Miasto rozważa wprowadzenie na ulicy Półwiejskiej automatyczny system wjazdu tylko dla mieszkańców i osób upoważnionych. Miałyby się tu pojawić słupki blokujące. - Rozwiązanie to uzależnione jest jednak od oceny skuteczności działań kontrolno-interwencyjnych i zmian organizacji ruchu w rejonie ul. Półwiejskiej oraz możliwości budżetowych miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro