Reklama

Już ponad 230 przypadków koronawirusa w zakładzie drobiarskim pod Ostrzeszowem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. fernandozhiminaicela / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. fernandozhiminaicela / pixabay.com

Dodatkowo 170 osób objęto kwarantanną.

Prawdopodobnie w środę te dane przestaną być aktualne. Wciąż spływają bowiem wyniki testów pracowników firmy Ami z Mikstatu, w której stwierdzono ognisko koronawirusa. - Nasze działania muszą być skoordynowane i powinny zabezpieczać wszystkich mieszkańców, zwłaszcza osoby starsze i chore - mówi wicewojewoda Aneta Niestrawska. Dlatego wkrótce do DPS-ów i szpitala na terenie powiatu ostrzeszowskiego trafią maseczki, rękawice i płyny do dezynfekcji od Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zdecydowano się także na utworzenie punktu pobrań wymazów w kierunku Covid-19. Będzie działać w piątek (7 sierpnia) oraz we wtorek (11 sierpnia) w Mikstacie. Obsługą zajmą się żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. - Możliwość wykonania testu dotyczy wyłącznie osób, które zarejestrują się telefonicznie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - tel. 61 65 68 075. Zgłoszenia będą prowadzone od 5 sierpnia w godz. 8:00-16:00 - informuje Tomasz Stube z WUW.

Firma AMI, w której wykryto koronawirusa u 233 osób z blisko 800-osobowej załogi, poinformowała w komunikacie, że zakład do końca tygodnia pozostanie zamknięty. W tym czasie ma się tam odbyć dokładna dezynfekcja, a wszyscy pracownicy zostaną poddani testowi. W gminie Mikstat informacja o tak wielu zachorowaniach w jednej firmie spowodowała zdecydowaną reakcję. Zdecydowano tam o dezynfekowaniu przestrzeni publicznej - m.in. przystanków autobusowych oraz wejść do instytucji publicznych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro