Reklama
Reklama

Sztab Kolejorza znów kompletny: poznaliśmy nowych asystentów Dariusza Żurawia

fot. lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

We wtorek wieczorem poznaliśmy nowych asystentów Dariusza Żurawia.

W przerwie pomiędzy sezonami Lech Poznań poinformował o zakończeniu współpracy z Dariuszem Skrzypczakiem (kilka dni później został pierwszym trenerem Stali Mielec), a Karol Bartkowiak został przesunięty do drużyny rezerw.

W tej sytuacji trener Żuraw musiał poszukać nowych współpracowników. Jednym z jego asystentów będzie Janusz Góra. To były reprezentant Polski i zawodnik m.in. Śląska Wrocław, od dawna mieszkający poza Polską. W latach 2012-2015 związany był z drużynami młodzieżowymi Red Bull Salzburg, a następnie trafił do FC Liefering, czyli klubu satelickiego austriackiego giganta, zajmującego się przede wszystkim kształtowaniem młodych zawodników. Tam pełnił funkcję asystenta oraz pierwszego trenera. Teraz zdecydował się na powrót do ojczyzny.

- Stoi za nim ogromne doświadczenie z pracy w ostatnich latach w jednej z największych kuźni talentów w Europie, czyli Red Bull Salzburg. Tam, podobnie jak u nas, stawiają odważnie na młodzież, grają ofensywnie, wysokim pressingiem, chcą dominować na boisku. Dlatego Janusz Góra idealnie pasuje do mojego sztabu, bo wyznajemy niemal taką samą filozofię gry - tłumaczył swój wybór trener Żuraw.

Funkcję asystenta powierzono także Dariuszowi Dudce. 65-reprezentant kraju trafił do Lecha w 2015 roku - najpierw jako zawodnik pierwszego składu, następnie rezerw (tam spotkał się z trenerem Żurawiem), a ostatnio pracownik Akademii Lecha Poznań.

- Mogę powiedzieć, że Darek był taką moją prawą ręką na boisku, jako kapitan dowodził chłopakami. Miał świetny kontakt z młodymi zawodnikami, którym pomagał się piłkarsko rozwijać. Przeprowadzaliśmy wspólne treningi indywidualne dla naszej zdolnej młodzieży i wiadomo było, że krok po kroku szykowaliśmy go do tej roli - przyznał szkoleniowiec Kolejorza.

Grono asystentów dopełni Łukasz Becella. - W ubiegłym roku dołączał do nas jako analityk, ale pomagał również w codziennej pracy szkoleniowej. I teraz będzie tak samo, Łukasz będzie pełnił funkcję asystenta-analityka - tłumaczył trener Żuraw.

Oprócz trenera Żurawia i jego trzech asystentów sztab szkoleniowy pierwszej drużyny będą tworzyć Hubert Barański (analityk), Michał Chamera (trener bramkarzy) oraz duet Karol Kikut - Andrzej Kasprzak, odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
15.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro