Reklama
Reklama

Kolejny ksiądz z koronawirusem. Sanepid szuka wiernych

fot. asta24.pl
fot. asta24.pl

Kolejny pilski duchowny ma potwierdzonego koronawirusa.

Już w ubiegłym tygodniu pisaliśmy o czterech duchownych z Piły, którzy zarazili się koronawirusem. Ponieważ księża udzielali Komunii świętej wiernym, lokalny sanepid poszukiwał osób, które uczestniczyły w mszach świętych w Parafii rzymskokatolickiej pw. Świętej Rodziny w Pile przy ul. św. Jana Bosko 1 w konkretnych dniach oraz godzinach i przyjmowały Komunię świętą.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Teraz okazuje się, że nie jest to jedyna parafia w Pile, w której pojawił się koronawirus. Jak podaje portal asta24.pl, zakażony jest także ksiądz z parafii św. Jana Bosko przy ulicy Libelta. Duchowny miał kontakt z innym zakażonym księdzem. Co prawda ksiądz przebywa na kwarantannie od momentu wykrycia koronawirusa u pierwszego duchownego, ale wcześniej udział Komunii świętej wiernym. Sanepid poszukuje osób, które przyjęły Komunię św. z jego rąk w środę, 29 lipca o 18.00.

Pierwszy z kościołów już został poddany dezynfekcji. Drugi także ma przejść ozonowanie, a msze święte odprawiać w nim będą księża spoza parafii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
33.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro