Reklama
Reklama

Ścieżka rowerowa i chodnik na Grunwaldzkiej tandetne?

fot. Darek
fot. Darek

Zdaniem naszego czytelnika, odbywająca się obecnie budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Grunwaldzkiej, pozostawia wiele do życzenia.

- Trwa budowa ścieżki rowerowej i chodników na ul. Grunwaldzkiej. Kolejny raz mamy do czynienia z bylejakością, tandetą i dziadostwem. Przesyłam tylko kilka zdjęć z odcinka pomiędzy ul. Palacza a Konfederacką. Na innych też są perełki. Zamiast położyć porządne płyty chodnikowe, tak jak w innych częściach ulicy, zastosowano tańszą, gorszą i mniej wytrzymałą kostkę brukową. Żeby było zabawniej, części starej kostki i krawężników postanowiono nie wymieniać, tylko zostawić i dosztukować do starego chodnika nową kostkę, co widać na zdjęciach. W jednym miejscu przy studzience kostka jest nawet nierówna i wybrzuszona. Robotnicy dawno już zniknęli i nawet na starej kostce pomalowali już znaki. Totalny blamaż i żenada. Czy w Poznaniu nic już nie można porządnie zbudować - pyta Darek.

Zapytaliśmy o tę inwestycję w Poznańskich Inwestycjach Miejskich. - Celem realizowanego zadania na ul. Grunwaldzkiej jest budowa drogi rowerowej, a nie kompleksowe odnowienie ulicy Grunwaldzkiej - zaznacza Maja Chłopocka-Nowak z PIM. - Trzeba jednak zwrócić uwagę, że podczas tej budowy wzdłuż ulicy naprawdę wiele zmienia się wokół, jak np. nowa sygnalizacja na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Marszałkowską, nowe przejazdy przez torowisko tramwajowe, nowa zieleń, nowe oświetlenie, a w bardzo dużej mierze również nowa nawierzchnia chodników i miejsc postojowych - dodaje.

PIM podkreśla, że zwiększono zakres wymiany nawierzchni chodników. - Na przykład po północnej stronie ul. Grunwaldzkiej zapadła decyzja o wymianie nawierzchni starego chodnika na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Włodkowica z uwagi na jego bardzo zły stan techniczny i wizualny - kończy.

Przypominamy, że obecnie droga rowerowa powstaje na odcinku Grunwaldzkiej od Jugosłowiańskiej do Słonecznej / Ostroroga.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro