Reklama
Reklama

Wychowanek Lecha Poznań odszedł do Miedzi Legnica. Poprzedni sezon spędził w AS Roma

fot. Twitter/Miedź Legnica

Wiktor Pleśnierowicz definitywnie rozstał się z Lechem Poznań.

19-latek rok temu został wypożyczony do włoskiego AS Roma. Ostatecznie środkowy obrońca rozegrał 9 meczów w młodzieżowych zespołach klubu z Rzymu, a po sezonie Włosi zrezygnowali z jego usług.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Piłkarz nie będzie kontynuować swojej kariery przy Bułgarskiej, ponieważ na zasadzie transferu definitywnego wzmocni pierwszoligową Miedź Legnica. - Wiktor budził zainteresowanie innych klubów, a najbardziej zdeterminowana w jego pozyskaniu była Miedź Legnica. Dziękujemy mu za wszystkie lata spędzone w Lechu. Życzymy mu powodzenia i liczymy na to, że nasze piłkarskie drogi jeszcze się przetną - powiedział na łamach lechpoznan.pl Marcin Wróbel, dyrektor sportowy Akademii Lecha Poznań.

Pleśnierowicz jest wychowankiem Kolejorza, w pewnym momencie włączono go nawet w szeregi pierwszej drużyny, ale nigdy w niej nie zadebiutował. Występował za to w rezerwach, zdobywał również mistrzostwa Polski z zespołami młodzieżowymi. Z Miedzią podpisał trzyletnią umowę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.94 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro