Reklama
Reklama

Wychowanek Lecha Poznań odszedł do Miedzi Legnica. Poprzedni sezon spędził w AS Roma

fot. Twitter/Miedź Legnica
fot. Twitter/Miedź Legnica

Wiktor Pleśnierowicz definitywnie rozstał się z Lechem Poznań.

19-latek rok temu został wypożyczony do włoskiego AS Roma. Ostatecznie środkowy obrońca rozegrał 9 meczów w młodzieżowych zespołach klubu z Rzymu, a po sezonie Włosi zrezygnowali z jego usług.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Piłkarz nie będzie kontynuować swojej kariery przy Bułgarskiej, ponieważ na zasadzie transferu definitywnego wzmocni pierwszoligową Miedź Legnica. - Wiktor budził zainteresowanie innych klubów, a najbardziej zdeterminowana w jego pozyskaniu była Miedź Legnica. Dziękujemy mu za wszystkie lata spędzone w Lechu. Życzymy mu powodzenia i liczymy na to, że nasze piłkarskie drogi jeszcze się przetną - powiedział na łamach lechpoznan.pl Marcin Wróbel, dyrektor sportowy Akademii Lecha Poznań.

Pleśnierowicz jest wychowankiem Kolejorza, w pewnym momencie włączono go nawet w szeregi pierwszej drużyny, ale nigdy w niej nie zadebiutował. Występował za to w rezerwach, zdobywał również mistrzostwa Polski z zespołami młodzieżowymi. Z Miedzią podpisał trzyletnią umowę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.67 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro