Reklama
Reklama

W Poznaniu powstaje kilkadziesiąt nowych ogródków działkowych

fot. PIM
fot. PIM

Na Głuszynie powstaje kompleks Rodzinnych Ogródków Działkowych.

Chodzi o niezagospodarowany dotąd teren w rejonie ulicy Przy Lotnisku na Głuszynie. W sumie pojawi się tam 75 działek o powierzchni od 300 do 500 metrów kwadratowych. Do tego trzeba doliczyć dom działkowca i parking na 50 samochodów.

- Do zagospodarowania jest niemal 46 tys. metrów kwadratowych. Widoczne są już ściany domu działkowca. To budynek o ciekawym wyglądzie, bo został zaprojektowany jako trzy bryły na planie sześciokąta foremnego. W ramach prac wykonano fundamenty budynku, izolację poziomą na ławach fundamentowych, ściany fundamentowe wraz z izolacjami pionowymi (przeciwwilgociowe), podbeton pod warstwy posadzkowe, mury zewnętrzne oraz część słupów żelbetowych, nadproża, a także część koryta pod drogi oraz wykopy dla robót sieciowych - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dom działkowca będzie jednokondygnacyjnym budynkiem użyteczności publicznej, pełniącym funkcję administracyjną dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Powstaną tam m.in. węzeł sanitarny, klub seniora z zapleczem kuchennym i sala spotkań dla 50 osób.

- Do poszczególnych działek ogrodowych będą prowadzić utwardzone alejki o żwirowej nawierzchni. Ogródki zostaną wyposażone w sieć wodociągową i elektryczną. Projekt przewiduje też stworzenie ogólnodostępnych terenów zielonych (m.in. placu zabaw) wyposażonych w elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe -
precyzują PIM.

Prace mają zakończyć się w ostatnim kwartale tego roku. Na Głuszynę przeniosą się działkowcy z likwidowanego ROD Zjednoczeni na Smochowicach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro