Reklama
Reklama

Zagubiona 77-latka błąkała się po Głogowskiej

Zdjęcie ilustracyjne | fot. congerdesign / pixabay.com

Pomogli jej strażnicy miejscy.

Funkcjonariusze opisują, że po 21.00 na ulicy Głogowskiej zauważyli starszą kobietę, która ewidentnie sprawiała wrażenie zagubionej. - Błąkała się wzdłuż ruchliwej ulicy, chodziła od drzwi do drzwi, podchodziła do krawędzi jezdni.

Strażnicy podeszli do kobiety i zaczęli z nią rozmawiać. Podała im adres zamieszkania i pokazała stary dowód osobisty z adresem, który wymieniła. - Strażnicy udzielili kobiecie pomocy - przewieźli ją do miejsca zamieszkania i odprowadzili do domu. Tam jednak okazało się, że drzwi mieszkania są otwarte, telewizor włączony, a w środku nie ma nikogo. Kobieta podała strażnikom kartkę z numerem telefonu do opiekunki PCK, a ta poinformowała funkcjonariuszy o sytuacji podopiecznej i podała numer telefonu do jej syna - dodają.

Okazało się, że 77-latka wymaga pomocy medycznej. Na miejsce wezwano karetkę, która zabrała ją do szpitala. Strażnicy zamknęli mieszkanie seniorki i przekazali klucze ratownikom medycznym. Zawiadomiono syna kobiety i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro