Reklama

Ognisko koronawirusa w powiecie ostrzeszowskim. Od soboty 143 nowe przypadki

Zdjęcie ilustracyjne | fot. AhmadArdity / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. AhmadArdity / pixabay.com

Nowe ognisko koronawirusa w Wielkopolsce.

W sobotę na terenie powiatu ostrzeszowskiego potwierdzono 21 nowych przypadków koronawirusa. W niedzielę dodatkowe 37 osób otrzymało pozytywny wynik testu w kierunku Covid-19. Poniedziałek przynosi tu aż 85 kolejnych przypadków. Łącznie od soboty koronawirusa potwierdzono w powiecie u 143 osób.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Skontaktowaliśmy się z sanepidem w Ostrzeszowie. Usłyszeliśmy, że sanepid nie udziela informacji na temat tego, gdzie znajduje się ognisko koronawirusa. - Musimy dostać dyspozycje od wojewody - powiedziano nam. Próbujemy więc skontaktować się z biurem prasowym Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Gdy tylko otrzymamy informację, przekażemy ją na portalu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ognisko stwierdzono w dużym zakładzie pracy na terenie gminy Mikstat. Radio Poznań precyzuje, że chodzi o zakład drobiarski znajdujący się w pobliżu granicy z powiatem ostrowskim, gdzie także w weekend przybyło zakażeń koronawirusem. Firma należy do gigantów na polskim rynku drobiarskim i produkuje towar m.in. dla sieci Lidl.

Jak ustaliła Telewizja WTK, Tomasz Stube z WUW potwierdza, że ognisko stwierdzono w zakładzie produkcyjnym na terenie gminy Mikstat. Dotąd potwierdzono tam już 164 przypadki. Może ich być więcej, bo wciąż spływają wyniki testów kolejnych pracowników. Większość z zakażonych przechodzi chorobę bezobjawowo. - W piątek uruchamiamy punkt drive-thru w Mikstatcie. Po weekendzie, w poniedziałek i wtorek, punkt wymazowy ruszy w Ostrzeszowie - mówi w rozmowie z WTK Stube.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro