Reklama
Reklama

Dzieci w niebezpieczeństwie. Policjanci ostrzegają przed "strasznym Goofym"

fot. JESHOOTS/pixbay.com/CC0

Osoba, która stoi za tą niebezpieczną grą posługuje się wizerunkiem postaci z popularnej bajki Disneya. Zachęca ona młodocianych internautów do wykonywania zadań zagrażających ich zdrowiu i życiu.

Jak informują policjanci nowa "gra" pojawiła się do tej pory na WhatsAppie, Instagramie oraz TikToku. Z różnych kont, na których widoczna jest sylwetka postaci z kreskówki, do losowo wybranych dzieci wysyła prośbę o kontakt. Jeśli małoletni ją zaakceptuje, otrzymuje wiadomość z listą zadań do wykonania.

Ostrzegamy, że osoba, która stoi za tą akcją "wzywa dzieci i młodzież do wykonywania różnych zadań, które zaczynają się dość banalnie i nieszkodliwie, ale na końcu mogą prowadzić do samobójstwa gracza" - informują funkcjonariusze.

To nie pierwsza akcja, która może doprowadzić do katastrofalnych konsekwencji. Niebezpieczeństw, które czekają na młodocianych jest w internecie niemało, a namawianie do dziwnych zadań, wiążących się z samookaleczeniem, a w konsekwencji - samobójstwem, staje się niestety coraz popularniejsze - dodają.

Przypominamy, że w ubiegłych latach niezwykle głośno było na temat gier "Momo Challenge" i "Niebieski wieloryb", które podobnie jak "Straszny Goofy" polegały na absurdalnych wyzwaniach, mogących doprowadzić do tragedii. Dlatego policjanci apelują szczególnie do rodziców, by rozmawiali ze swoimi dziećmi o niebezpieczeństwach w sieci. Powinni też sprawdzać aktywność dzieci na portalach społecznościowych i tłumaczyć, czym mogą skończyć się rzekomo niegroźne "wyzwania".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem
32℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
10.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro