Reklama
Reklama

W przyszłym tygodniu będzie można zwiedzać Poznań z piętrowego autobusu

fot. UMP

BimbaBus wyjedzie na ulice Poznania już 4 sierpnia.

Dwupiętrowy autobus bez dachu, nazwany BimbaBus Emotion, to nowy projekt Biura Podróży Sportom Travel w partnerskiej współpracy z firmą Aliwoj Trans. Autobusy Hop-on Hop-off są popularną formą zwiedzania na całym świecie. To połączenie wygodnego środka transportu z wycieczką z przewodnikiem - informują miejscy urzędnicy.

BimbaBus jeździć będzie od Alei Marcinkowskiego, przez Dzielnicę Cesarską, Śródmieście, okolice jeziora Maltańskiego i Ostrów Tumski. Dzięki temu w krótkim czasie będzie można dotrzeć do wielu kluczowych atrakcji Poznania. W czasie jazdy doświadczony przewodnik opowie o historii i kulturze miasta.

Projekt został stworzony zarówno z myślą o turystach, jak i mieszkańcach, którzy mogą zobaczyć swoje miasto z trochę innej strony i dowiedzieć się wielu nieznanych wcześniej ciekawostek - dodają urzędnicy.

BimbaBusy kursować będą od wtorku do niedzieli, pomiędzy godziną 10:00 a 18:00. Wieczorami odbywać się w nich będą też inne wydarzenia, np. speed dating (szybka randka).Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami!
17℃
9℃
Poziom opadów:
6.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro