Reklama
Reklama

Awantura na działce. 59-latek uszkodził drzwi altany siekierą

fot. KPP Wolsztyn

Za kierowanie gróźb karalnych wobec sąsiada mężczyzna może trafić do więzienia.

W ubiegłym tygodniu policjanci odebrali zgłoszenie o awanturze na terenie ogrodów Działkowych przy ul. Komorowskiej w Wolsztynie. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol.

Policjanci Wydziału Prewencji ustalili, że znajdujący się pod wpływem alkoholu, agresywny mężczyzna wypowiadał groźby pozbawienia życia adresowane do właściciela sąsiedniej działki, na co dzień mieszkańca województwa zachodniopomorskiego. Jednocześnie uszkodził drzwi swojej altany uderzając w nie siekierą - relacjonuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy policji w Wolsztynie.

Policjanci zatrzymali wolsztynianina i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Tu poddano go badaniu alkotestem, które wykazało 1,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (2,64 promila). Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec swego sąsiada - dodaje.

Wobec 59-latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz bezwzględny zakaz zbliżania się i kontaktowana w jakikolwiek sposób z pokrzywdzonym w związku z podejrzeniem kierowania wobec niego gróźb karalnych.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Materiały zebrane w jego trakcie trafią do sądu, gdzie zapadnie decyzja dotycząca kary, jaką może ponieść krewki wolsztynianin. Sankcją w takim przypadku może być grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2 - kończy rzecznik.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
24℃
15℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro