Reklama
Reklama

Kolejne utrudnienia na poznańskich ulicach od poniedziałku. Warto sprawdzić, gdzie czekają nas zmiany

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM

Z utrudnieniami od początku przyszłego tygodnia trzeba się liczyć między innymi przy ul. Konopnickiej, Witosa oraz Niestachowskiej i Chłapowskiego.

Od 3 sierpnia do 30 września w związku z budową gazociągu w pasie drogowym ul. Niestachowskiej wygradzane będą kolejne fragmenty ciągu pieszo-rowerowego po zachodniej stronie ulicy na odcinku od rejonu skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do okolic skrzyżowania z ul. Warmińską. Utrzymany zostanie ruch pieszych i rowerzystów, który miejscowo może odbywać się umocnionymi ciągami tymczasowymi oraz po płytach przejazdowych. Nie przewiduje się utrudnień w ruchu pojazdów na jezdni - informują Zarząd Dróg Miejskich.

Ponadto, od 3 sierpnia do 8 października w związku z remontem elewacji posesji przy ul. Chłapowskiego 1 zwężane będą odcinki chodnika na wysokości posesji od strony ul. 28 Czerwca 1956 r. i ul. Chłapowskiego oraz wprowadzany będzie czasowy zakaz parkowania. Prosimy kierowców o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazem - dodają urzędnicy ZDM.

Również w poniedziałek 3 sierpnia 2020 r., w związku z budową obiektu hotelowego przy ul. Konopnickiej 17, możliwe jest zamknięcie jezdni i chodnika ul. Konopnickiej na wysokości posesji na czas pracy żurawia budowlanego (do 8 godzin). Ruch pieszych odbywać się będzie po drugiej stronie ulicy. Objazd dla kierowców wyznaczono ulicami: Śniadeckich, Głogowską, Berwińskiego i Matejki.

Przed nami również kilkanaście dni utrudnień w nocy. Od 3 do 14 sierpnia w związku z budową sieci kanalizacji deszczowej w pasie drogowym ul. Witosa w rejonie ul. Wrzoska, wygradzane miejscowo będą pojedyncze pasy wewnętrzne obu jezdni ul. Witosa oraz prawy pas łącznika z Al. Solidarności z ul. Witosa (w kierunku północnym). Prędkość maksymalna pojazdów w rejonie prac będzie czasowo ograniczona do 30 km/godz. Prace mogą być prowadzone w dni robocze w godzinach nocnych oraz w weekend - zapowiadają urzędnicy ZDM.

Kierowcy oraz piesi proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac oraz o dostosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie III stopnia przed burzami!
25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
13.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro