Reklama
Reklama

Biegała pomiędzy samochodami na DW 434. "Posterunkowa" znalazła dom!

fot. KPP Śrem

Pieska uratowało dwóch policjantów. Trzeci postanowił przygarnąć zwierzaka pod swój dach.

Jak wcześniej informowaliśmy - w połowie maja policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jadąc drogą wojewódzką nr 434, na wysokości Kotowa, zauważyli na jezdni małego pieska. Czworonóg wąchał drogę i biegał za samochodami, stawał też przed nadjeżdżającymi pojazdami. Dużo nie brakowało, a maluszek zostałby przejechany. Kierowcy byli wyraźnie zdezorientowani, niektórzy zatrzymywali się - relacjonowała wówczas podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy policji w Śremie.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Policjanci wstrzymali ruch i schwytali psiaka, któremu na szczęście nic się nie stało. Według relacji funkcjonariuszy wyglądało to tak, jakby pies został porzucony i wśród przejeżdżających samochodów szukał swojego właściciela. "Posterunkowa", bo tak nazwali ją policjanci trafiła do Schroniska dla Zwierząt w Gaju i tam miała czekać na nowy dom, lub swojego dawnego właściciela.

Jak poinformowali właśnie policjanci historia zakończyła się szczęśliwie. "Posterunkowa", która teraz wabi się "Cynka" została zaadoptowana przez jednego ze śremskich funkcjonariuszy. Pod swój dach przygarnął ją kierownik Ogniwa Kontroli Ruchu Drogowego.

W ostatnich dniach odwiedziła funkcjonariuszy, którzy uratowali jej życie. Od razu poznała tych, którzy jej pomogli i z radością ruszyła, aby się z nimi przywitać. Była wesoła i otwarta. Zauważyliśmy też, iż jest bardzo zadbana - kończy rzeczniczka.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro