Reklama
Reklama

Minister Szumowski: zastanawiamy się nad wprowadzeniem rejestracji wesel

fot. By Kancelaria Premiera - Zdjęcia do pobrania, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81282015

Polska bije kolejne rekordy w liczbie nowych przypadków zakażeń.

W sobotę poinformowano o 658 zachorowaniach, co stanowi najwyższy jak do tej pory dobowy przyrost. Część ekspertów winę za taki stan rzeczy zrzuca m.in. na poluzowanie przepisów dotyczących wesel i podobnych imprez, w których bierze udział wiele osób.

Pojawiają się pomysły np. karania organizatora imprezy, która okazała się ogniskiem koronawirusa. Czy rządzący rzeczywiście mają to w planach? - Nie samo karanie tam, gdzie dojdzie do zakażenia. Czasami nie jest winny organizator, jeżeli działał zgodnie z planem, jeżeli było nie więcej niż 150 osób, to trudno karać kogoś za takie działanie. Zastanawiamy się, czy wprowadzić w tych obszarach kraju, gdzie jest więcej zakażeń, restrykcji polegających na tym, że na weselach mogłoby być mniej osób, czy nie wprowadzić pewnej rejestracji wesel, aby łatwiej móc je skontrolować. To na pewno poprawiłoby sytuację epidemiczną - powiedział Łukasz Szumowski w rozmowie z RMF FM.

Jak dodał, możliwa jest sytuacja, w której na terenie danego powiatu będą odbywać się wesela bez żadnych ograniczeń,a w sąsiednim sytuacja będzie zupełnie inna. - W końcu powiat to dosyć duże terytorium. Czasami powiaty, które są na liście tych, w których zakażeń jest więcej, sąsiadują ze sobą. Tam po prostu jest więcej tego wirusa, mamy więcej niż 10 przypadków na 10 tysięcy mieszkańców. To jest już wskaźnik dosyć obiektywny - tłumaczył szef resortu zdrowia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
24℃
15℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro