Reklama
Reklama

Poznaniacy badali swoje serce

Ponad trzysta osób skorzystało z bezpłatnych porad kardiologów podczas akcji, która odbywała się na Starym Rynku. Pomimo, że w Polsce choroby układu krążenia to najczęstsza przyczyna zgonów, nadal wiele osób nie bada się systematycznie lub nie bada się wcale.

Przez ostatnie dwa dni każdy poznaniak miał okazję skorzystać z bezpłatnych badań i porad kardiologicznych. Specjalna akcja miała miejsce na Starym Rynku. Skierowana była do wszystkich, ale przede wszystkim do osób, które nie wykonują regularnie badań, nie mają na to czasu lub oszczędzają pieniądze.

Większość osób do poradni kardiologicznej na Starym Rynku trafiła tam przypadkowo. I oto najbardziej chodziło organizatorom. Właśnie podczas takich akcji swoje serce badają ludzie, którzy nie spodziewają się, że mogą być chorzy.

W ramach badań pacjenci mogli skontrolować swoje tętno, zmierzyć ciśnienie tętnicze, poziom cholesterolu i cukru. Wszystkie osoby, u których wyniki badań nie były prawidłowe, mogły skorzystać z bezpłatnej konsultacji kardiologa.

Akcja darmowych badań jest organizowana od 2003 roku w ramach kampanii edukacyjno-diagnostycznej. W tym roku poradnia dotrze do osiemnastu miast. Według wstępnych szacunków w Poznaniu przebadało się 300 osób.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro