Reklama
Reklama

15-latek przewrócił się na rowerze, jest w śpiączce. Lekarz apeluje o rozsądek

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pexels / pixabay.com

Wakacje to czas, gdy dzieci i młodzież mają zdecydowanie więcej czasu wolnego, co niestety może doprowadzać do wypadków.

Jak informuje lokalny portal gniezno24.com, 15-latek trafił do miejskiego szpital w czwartek wieczorem. Chłopak przewrócił się na rowerze, na którym miał się poruszać z dużą prędkością. Jego stan był na tyle poważny, że nie zdecydowano się na przetransportowanie młodego pacjenta do poznańskiego szpitala. Okazało się, że musiał natychmiast przejść operację ratującą życie. W jamie otrzewnowej stwierdzono u niego obecność blisko 3 litrów krwi. Operowano go przez dwie godziny. Teraz chłopak jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej na OIOM-ie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Wicedyrektor gnieźnieńskiego szpitala zaapelował do młodzieży i rodziców o rozsądek. - Nawet prosta przejażdżka rowerowa w wykonaniu młodzieży może się okazać niebezpieczna, a nawet śmiertelna. (...) Wypadek na rowerze przy prędkości 40 - 50 km na godzinę, może się skończyć poważnymi konsekwencjami - mówił w rozmowie z gniezno24.com Mateusz Hen.

O zdarzeniu została też powiadomiona policja.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro