Reklama
Reklama

Nowe osiedle powstanie na Jeżycach

fot. Google Street View

Apator Powogaz doszedł do porozumienia z deweloperem, który chce kupić teren przy ulicy Janickiego.

Apator Powogaz ma swoją siedzibę przy ulicy Klemensa Janickiego w Poznaniu. W styczniu poznańska spółka zawarła list intencyjny z firmą deweloperską w sprawie sprzedaży nieruchomości właśnie przy ulicy Janickiego 23. Cenę nabycia ustalono na 61 mln złotych. Miało tam powstać osiedle. Do sprzedaży miało dojść do końca pierwszego kwartału 2020 roku, ale do niej nie doszło. Z zakupem wstrzymał się zainteresowany inwestor. Przyznał, że musi zrewidować swoje plany w związku z panującą epidemią oraz "trudnymi do przewidzenia ogólnoświatowymi skutkami gospodarczymi i ekonomicznymi, jakie może wywołać obecna sytuacja". Inwestor jednocześnie zapewniał, że chce wrócić do rozmów za kilka miesięcy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W maju informowaliśmy, że do rozmów wrócono. Teraz Gazeta Wyborcza informuje, że strony podpisały umowę przedwstępną. Na jej mocy transakcja sprzedaży działki ma zostań sfinalizowana do końca tego roku. Apator Powogaz do lutego 2022 roku będzie wynajmować teren, w międzyczasie szukając dla siebie nowej lokalizacji.

Deweloper będzie mógł wybudować na tym terenie nowe osiedle mieszkaniowe. Budynki będą mogły mieć do 24 metrów wysokości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro