Reklama
Reklama

W nocy będzie można aktywować bon turystyczny. Co trzeba zrobić, żeby dostać pieniądze?

fot. Sasin Tipchai / Pixabay
fot. Sasin Tipchai / Pixabay

1 sierpnia wejdą w życie przepisy związane z bonem turystycznym.

Na każde dziecko do 18. roku życia przysługiwać będzie jednorazowe świadczenie w wysokości 500 złotych, a w przypadku niepełnosprawnych pociech będzie to kwota dwukrotnie wyższa. Za jego pomocą beneficjenci opłacą np. wczasy, kolonie, obozy, tzw. zielone szkoły czy pobyt w hotelu na terenie Polski.

Jak poinformowało w swoim komunikacie Ministerstwo Rozwoju, żeby skorzystać z bonu trzeba założyć profil na PUE ZUS, a następnie zalogować się i aktywować bon. Kod obsługi zostanie przesłany mailem.

- Bonem zapłacisz za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez POT. Aktualna lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu, dostępna będzie na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel - poinformował resort. - Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, podasz osobie przyjmującej płatność za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną kod obsługi płatności przypisany do Twojego bonu. A następnie jednorazowy kod autoryzacyjny, który dostaniesz SMS-em - dodano.

Ważnym do 31 marca 2022 roku bonem można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania jego wartości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro