Reklama
Reklama

Którym bohaterem z Wiedźmina jesteś?

Uwielbiasz świat Wiedźmina? Jeśli tak, sprawdź, do której postaci Ci najbliżej! Wiedźmin odnosi sukces za sukcesem - po książce Andrzeja Sapkowskiego przyszedł czas na seriale i gry. Wiedźmin 3: Dziki Gon, gra stworzona przez zespół CD Projekt Red, rozsławił postać walecznego Geralta na całym świecie, a serial Netflixa jeszcze zwiększył popularność tej historii! Tymczasem Wiedźmin, uwielbiany przez miliony fanów na całym świecie, miał swoje źródło tutaj, w Polsce. To sprawia, że wielu miłośników fantastyki czuje szczególne przywiązanie do tej historii, a postacie z kart opowiadań i powieści Sapkowskiego wydają się tak bliskie, jakbyśmy znali je naprawdę. Dla fanów Wiedźmina przygotowaliśmy humorystyczny test - z którym z bohaterów łączy Cię najwięcej? Sprawdź, czy jesteś...

Odważny jak Geralt

Mrukliwy, małomówny i podążający własnymi ścieżkami. Typ samotnika, ale raczej z powodu życiowych zakrętów niż z własnego wyboru. Geralt działa, zamiast mówić i nie waha się stanąć do walki. Jest pewny siebie i stara się pozostawać wierny swoim przekonaniom. Jednym imponuje, innych przeraża, ale w głębi duszy czuje się zwyczajnie zmęczony i zagubiony. Ma dziwną pracę, której wiele osób nie rozumie, a niektórzy pogardzają nim z tego powodu (typowy freelancer). Zawsze znajdzie czas na partyjkę Gwinta i dobre piwo w szynku. Nie przepada za regularnymi wizytami u fryzjera.

Doświadczony jak Vesemir

Wiedźmiński nauczyciel dzieli się swoją wiedzą ze wszystkimi, kształcąc przyszłe pokolenia. Ma duże poważanie, to człowiek z wizją i ideą. Zdarza mu się nawet czytać, ale tylko bestiariusze - to posiadacz jednej pasji i misji. Miecz jest dla niego przedłużeniem własnego ciała i dawno pozbył się iluzji pięknej rzeczywistości, bo raczej nie pomagała w jego fachu. Twardo stąpa po ziemi i jest mistrzem pokerowej twarzy. Wyrozumiały jak może. Trochę introwertyczny, ale trzeba mu to wybaczyć.

Inteligentny jak Regis

Dostojny wampir, nawet pośrodku dzikich bagien zachowuje elegancki wygląd. Jedyny ogarnięty. Wydaje się trochę z innej epoki i czasem można odnieść wrażenie, że jest stary jak świat. Oczytany i inteligentny, głos rozsądku, którego bawią proste sztuczki, jak zaskakiwanie innych. Pędzi bimber z mandragory, przekonany, że klin klinem to ponadczasowa reguła, która działa w każdym świecie i każdych czasach. Tęskni za towarzystwem kogoś równie inteligentnego i próbuje wskazać właściwą drogę przyjaciołom, którzy wolą działać i stawać do walki niż analizować różne możliwości.

Szelmowski jak Jaskier

Mniej znany kolega popularnego gościa, zapatrzony w sławnego kumpla. Uwielbia własną sztukę i jej autora. Narcystyczny, denerwujący, a przy okazji niezastąpiony i oryginalny. Jest przekonany, że został stworzony do wyższych, bardziej wzniosłych celów, ale nie przeszkadza mu to w popełnianiu tysiąca błędów i pakowaniu się w kłopoty, z których następnie trzeba go wyciągać. Posiadacz własnego stylu i nieco przerośniętego ego, strachliwy, a równocześnie gotów naprawić sytuację, gdy stanie na ostrzu noża - zazwyczaj przypadkiem.

Impulsywna jak Yennefer

Potężna czarodziejka jest niczym kot, który chce, żeby otworzyć mu drzwi, a następnie nie wie, czy chce przez nie wejść, czy wyjść. Nie jest pewna, czego pragnie, ale pragnie tego bardzo mocno, za wszelką cenę i bez względu na ofiary. Lubi metamorfozy i życiowe zmiany, czarny kolor oraz zapach bzu i agrestu. Z jakiegoś powodu interesuje się polityką, choć nie jest typem osoby, dla której liczą się idee. Odważna, o ciętym języku i dużej pewności siebie, a równocześnie rozdarta i zagubiona. Tej drugiej twarzy nie zna nikt obcy, a niewielu dostępuje zaszczytu poznania jej bliżej, bo trzyma ludzi na dystans. Tolerancyjna, jak może, ale zwykle nie ma takiej opcji.


Która z postaci najbardziej przypomina Ciebie? Fani podkreślają, że w Wiedźminie każdy bohater ma wiele twarzy, potrafi zaskoczyć i przypomina człowieka z krwi i kości - to jedna z ogromnych zalet Wiedźmińskich opowiadań i sagi. Nawet jeśli oglądaliśmy serial lub graliśmy w gry, warto sięgnąć do źródła, od którego wszystko się zaczęło - po książki Andrzeja Sapkowskiego z serii Wiedźmin dostępnej na stronie taniaksiazka.pl. Są dostępne w formie e-booka lub papierowych egzemplarzy, a także jako rewelacyjne słuchowisko. Warto przeżyć tę przygodę na nowo lub zachwycić się nią po raz pierwszy!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro