Reklama
Reklama

Pobił, bo spodobały mu się okulary przeciwsłoneczne innej osoby

fot. Andreas Lischka / Pixabay

Do kradzieży rozbójniczej i uszkodzenia ciała doszło na terenie Konina.

Wszystko rozegrało się 26 lipca późnym popołudniem pod jednym z lokali gastronomicznych w Koninie. - 29-letniemu mężczyźnie bardzo spodobały się okulary przeciwsłoneczne należące do innej osoby. Postanowił więc je ukraść, wyszarpując je z za kołnierza koszulki właściciela. Gdy pokrzywdzony chciał je odzyskać, został przez sprawcę kilkukrotnie uderzony. 29-latek szybko oddalił się z miejsca popełnionego przestępstwa - relacjonował mł. asp. Sebastian Wiśniewski.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Po niespełna godzinie mężczyźni znów się spotkali. Sprawca uznał wówczas, że jest śledzony, więc wyciągnął przedmiot przypominający pałkę i kilkakrotnie uderzył nim w głowę pokrzywdzonego.

Następnego dnia sprawą zajęli się kryminalni, którzy po kilku godzinach namierzyli podejrzanego. - 29-latek był już znany organom ścigania. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty dokonania kradzieży rozbójniczej oraz uszkodzenia ciała. Za popełnione przestępstwa grozi mu 10 lat więzienia. Sąd dodatkowo zostawał wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji - wyjaśnił mł. asp. Wiśniewski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro