Reklama
Reklama

Stadion lekkoatletyczny przeszedł modernizację. Pierwsze zawody we wrześniu

fot. PIM
fot. PIM

Zakończyła się modernizacja głównego stadionu lekkoatletycznego na Golęcinie.

- Główny stadion zyskał nie tylko nową nawierzchnię bieżni, ale też nowe rozbiegi do rzutu oszczepem, skoku o tyczce i skoku wzwyż oraz rzutnię do rzutu młotem i dyskiem - powiedziała Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Od 31 lipca na obiekcie czynnym w godzinach 6:00 - 22:00 wznowiono treningi. W czasie prac podniesiono standard stadionu, co pozwoli rozgrywać na nim imprezy wyższej rangi: Mistrzostw Polski, a także mityngów lekkoatletycznych o charakterze międzynarodowym.

- Podczas tych zawodów uczestnicy będą mogli rozgrzewać się na boisku piłkarskim wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną, którego budowa kończy się na niezagospodarowanej dotąd działce między ul. Niestachowską a stadionem głównym. Oprócz boiska do piłki nożnej, zaplanowano tam również czterotorową bieżnię poliuretanową wraz z infrastrukturą do skoku wzwyż, skoku w dal, trójskoku i pchnięcia kulą. Zakończenie prac związanych z budową tego obiektu zaplanowano na sierpień - poinformowały PIM.

Równocześnie ruszyła sprzedaż biletów na imprezę Poznań Athletics Grand Prix, mającą odbyć się 11 września. Na trybuny będzie mogło wejść 1000 osób, a wejściówki w cenie 20 (normalne) i 10 (ulgowe) złotych są dystrybuowane wyłącznie przez internet.

Start w zawodach potwierdziła już Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka - mistrzyni Europy z 2018 roku w sztafecie 4x400 metrów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro