Reklama

Trwają remonty poznańskich ulic. Gdzie pojawi się nowa nawierzchnia?

fot. ZDM
fot. ZDM

Lato to tradycyjnie czas intensywnych remontów na drogach.

Kierowcy doskonale zdają sobie sprawę które ulice w Poznaniu wymagają pilnego remontu. Jedną z nich była ul. Warszawska, na odcinku od węzła Antoninek do granicy miasta, gdzie nawierzchnia nie przystawała do dzisiejszych standardów. Tam prace rozpoczęły się pod koniec czerwca.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Obecnie roboty prowadzone są na pasach zewnętrznych. Prace i związane z nimi utrudnienia potrwają do końca sierpnia. Po ich zakończeniu znacząco poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy. Tegoroczny remont to kolejny etap zmian na ul. Warszawskiej. W ubiegłym roku odnowiona została nawierzchnia jezdni od ul. Mogileńskiej do wiaduktu Antoninek w obu kierunkach - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Remontu doczeka się również nawierzchnia na ul. Poznańskiej, na odcinku pomiędzy ul. Roosevelta i Jeżycką.

Z kolei we wtorek ruszyła przebudowa przejścia dla pieszych przez ul. Hetmańską na skrzyżowaniu z ul. Dmowskiego.Tam zlikwidowany zostanie lewoskręt w Dmowskiego dla osób jadących z kierunku Głogowskiej, poszerzony zostanie również azyl dla pieszych. To głównie z uwagi na ich bezpieczeństwo zdecydowano się przebudować skrzyżowanie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro