Reklama
Reklama

Trwają remonty poznańskich ulic. Gdzie pojawi się nowa nawierzchnia?

fot. ZDM
fot. ZDM

Lato to tradycyjnie czas intensywnych remontów na drogach.

Kierowcy doskonale zdają sobie sprawę które ulice w Poznaniu wymagają pilnego remontu. Jedną z nich była ul. Warszawska, na odcinku od węzła Antoninek do granicy miasta, gdzie nawierzchnia nie przystawała do dzisiejszych standardów. Tam prace rozpoczęły się pod koniec czerwca.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Obecnie roboty prowadzone są na pasach zewnętrznych. Prace i związane z nimi utrudnienia potrwają do końca sierpnia. Po ich zakończeniu znacząco poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy. Tegoroczny remont to kolejny etap zmian na ul. Warszawskiej. W ubiegłym roku odnowiona została nawierzchnia jezdni od ul. Mogileńskiej do wiaduktu Antoninek w obu kierunkach - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Remontu doczeka się również nawierzchnia na ul. Poznańskiej, na odcinku pomiędzy ul. Roosevelta i Jeżycką.

Z kolei we wtorek ruszyła przebudowa przejścia dla pieszych przez ul. Hetmańską na skrzyżowaniu z ul. Dmowskiego.Tam zlikwidowany zostanie lewoskręt w Dmowskiego dla osób jadących z kierunku Głogowskiej, poszerzony zostanie również azyl dla pieszych. To głównie z uwagi na ich bezpieczeństwo zdecydowano się przebudować skrzyżowanie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
51.26 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro