Reklama
Reklama

Wpadli złodzieje części samochodowych. "Byli na delegacji"

fot. policja

Mieszkańcy powiatu nowosądeckiego przyjechali na "występy" do Rawicza.

Jak informuje rawicka policja, pomiędzy 9 i 21 lipca w Rawiczu doszło do dwóch kradzieży na terenie warsztatu samochodowego. Za kradzieżą z włamaniem stało czterech mężczyzn w wieku od 19 do 46 lat. - W ręce policjantów wpadli, gdy chcieli dokonać kolejnej kradzieży. Łupem dla złodziei były między innymi drzwi, zderzaki, poduszki powietrzne czy szyby. Skradzione części ładowali na busa i wywozili w rejon powiatu nowosądeckiego do innego warsztatu samochodowego - wyjaśniają rawiccy policjanci.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Szybko okazało się, że sprawcy to mieszkańcy właśnie rejonu Nowego Sącza. W Rawiczu pojawili się w ramach delegacji. Przyjechali tu pracować na budowie, ale prawdopodobnie przy okazji chcieli "dorobić". - Szkoda tylko, że w nielegalny sposób - dodają funkcjonariusze.

- Straty wycenione przez pokrzywdzonego to 33 tysiące złotych. Znaczą część skradzionego mienia odzyskali rawiccy kryminalni, zostały one odnalezione właśnie na terenie warsztatu w powiecie nowosądeckim u najstarszego ze sprawców. Każdy z zatrzymanych usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Wobec 46-latka zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 10 tysięcy złotych. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro