Reklama
Reklama

Wojewoda wydał zezwolenie na przebudowę ronda Rataje. Ma rygor natychmiastowej wykonalności

fot. PIM

Prace prawdopodobnie rozpoczną się w najbliższych dniach.

Już w czerwcu pisaliśmy, że miasto szykuje się do rozpoczęcia przebudowy ronda Rataje, jednego z najważniejszych węzłów komunikacyjnych Poznania. Wyjaśniano wówczas, że inwestycja rozpocznie się po uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Planowano, że jeśli pozwolenie pojawi się w lipcu, na przełomie lipca i sierpnia wykonawca przejmie plac budowy.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował w czwartek, że wojewoda wydał ZRID dla tej inwestycji. Decyzji wojewody nadano rygor natychmiastowej wykonalności, w związku z czym inwestor uprawniony jest do rozpoczęcia robót budowlanych. - Szybkie rozpoczęcie prac podyktowane jest koniecznością poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego - mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

W najbliższych dniach należy się spodziewać informacji od miejskich urzędników o terminie rozpoczęcia prac, a tym samym o zmianach w organizacji ruchu w rejonie ronda Rataje. - W pierwszej kolejności zostaną wyłączone niektóre pasy ruchu w ul. Jana Pawła II. W tym etapie roboty skupią się na zamkniętym od ul. Kórnickiej torowisku w ul. Jana Pawła II, a na rondzie Rataje do dyspozycji kierowców będą dwa pasy. Kolejne etapy organizacji ruchu będą wprowadzane wraz z postępem prac - informowały w czerwcu Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, roboty na ulicy Jana Pawła II zakończą się na początku 2021 roku. Następnie front robót przeniesie się na ulice Zamenhofa i Krzywoustego. Całość ma być gotowa wczesną wiosną 2022 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro