Reklama
Reklama

Przy Zielonej powstanie hotel sieci Barcelo. Jest nowa koncepcja budynku

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

W listopadzie ubiegłego roku zapowiedziano, że przy ulicy Zielonej 4 zostanie wybudowany nowy hotel sieci Barcelo.

Także w listopadzie zaprezentowano koncepcję obiektu, ale już wiadomo, że się zmieniła. Inwestor, Strukturę Capital S.A. właśnie przedstawił koncepcję budynku. Ta jest zgodna z nowych warunkami zabudowy, jakie uzyskano dla tej inwestycji. - Budynek będzie wyższy i znacznie bardziej otwarty na miasto - zapowiada inwestor.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Od strony Parku Chopina zaplanowano bar i restaurację. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa ma ruszyć w przyszłym roku. - Realizujemy inwestycję mimo obecnego kryzysu, choć należy sobie zdawać sprawę z tego, że branża hotelarska bardzo ucierpiała przez epidemię. Barcelo wstrzymało lub wycofało się z większości nowych projektów na całym świecie. Projekt w Poznaniu jest więc wyjątkowy - głównie dzięki bardzo dobrej lokalizacji, potencjałowi Poznania oraz dobrym relacjom pomiędzy naszymi firmami - mówi Alan Szawarski, prezes zarządu Structure Capital.

Budynek ma mieć przeszklony parter, co ma mu nadać lekkości. - Maksymalnie przezroczyste szkło zastosowane w przyziemiu dodatkowo uwidoczni wnętrza widziane z poziomu ulicy, sprawi wrażenie "zapraszania do środka". Dzięki zastosowaniu pastelowych kolorów zabudowa wpisuje się w otoczenie, nawiązuje do barw otoczenia i nie dominuje w przestrzeni współgrając z otaczającą zielenią od strony Parku Chopina i Ogródków Zbigniewa Zakrzewskiego. Stawiamy na materiały szlachetne i trwałe, które szybko się nie zestarzeją - podkreśla Andrzej Leszczyński, architekt prowadzący projekt.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
125.76 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro