Reklama

Pomnik Bohdana Smolenia ma stanąć w Poznaniu. Każdy będzie mógł przy nim usiąść

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące kształtu pomnika i jego lokalizacji.

Konsultacje ruszą w poniedziałek, 3 sierpnia i potrwają 3 tygodnie. Każdy będzie mógł zgłosić swoje uwagi i propozycje do projektu pomnika. Można je przesyłać na adres [email protected]. - Swoją opinię będzie też można wyrazić podczas dyskusji publicznej online, która odbędzie się w środę, 12 sierpnia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17 i będzie prowadzone za pomocą aplikacji ZOOM, pod adresem https://zoom.us/j/94984491110 (Meeting ID: 949 8449 1110). Należy dołączyć do spotkania na kilka minut przed godziną jego rozpoczęcia - informują urzędnicy.

Projekt pomnika przygotował Piotr Socha z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Pomnik przedstawia Smolenia siedzącego na krześle przy stole. Obok stołu pojawi się także puste krzesło, na którym będzie można usiąść. Pomnik ma stanąć na skwerze u zbiegu ulic Strzałowej i Rybaki.

Bohdan Smoleń zmarł w grudniu 2016 roku po ciężkiej chorobie. Legenda polskiego kabaretu, członek kabaretu Tey, założyciel fundacji Stworzenia Pana Smolenia działającej w podmosińskim Baranówku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro