Reklama
Reklama

GSK zwalnia pracowników? "Propozycja outsourcingu"

fot. GSK

Do naszej redakcji dotarły informacje o rzekomych zwolnieniach planowanych w firmie GSK.

- W zeszły czwartek firma GSK ogłosiła, że przenosi usługi IT do Indii. W pierwszej fazie w Poznaniu straci pracę 80 osób, docelowo w ciągu kolejnych 3-4 lat 700 osób - napisał do nas czytelnik.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Zapytaliśmy w biurze prasowym GSK, czy to prawda. Otrzymaliśmy enigmatyczną odpowiedź, z której wynika, że "GSK IT przechodzi obecnie transformację". - Poinformowaliśmy pracowników, że proponujemy przekształcenie części naszej organizacji IT i potwierdziliśmy jednocześnie nasz zamiar uczynienia z Poznania globalnego centrum kompetencji dla GSK Tech, części firmy zajmującej się kwestiami IT i technologicznymi - wyjaśnia biuro prasowe GSK. - Jednocześnie przedstawiliśmy, podlegającą konsultacjom, propozycję outsourcingu niektórych ról, które mogą być efektywniej realizowane przez partnerów. Pozwoli nam to skupić się na obszarach, w których możemy wnieść największą wartość. Zapewnimy wsparcie pracownikom dotkniętym tą zmianą. GSK prowadzi z powodzeniem globalną działalność biznesową w Poznaniu, pozostaje on ważną strategiczną lokalizacją dla GSK i z optymizmem patrzymy na możliwości rozwoju w przyszłości. Realizując strategię zakorzenienia GSK w Poznaniu w tym roku inwestujemy w otwarcie nowego biura GSK IT - dodaje.

GSK, czyli GlaxoSmithKline, jest jednym z największych inwestorów w polskim przemyśle farmaceutycznym. Od lata działa m.in. w Poznaniu. W naszym kraju zatrudnia około 2000 osób. Tylko w poznańskiej fabryce każdego dnia produkowane są miliony tabletek i kapsułek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro