Reklama
Reklama

Premier Morawiecki: niewykluczone, że wróci obowiązkowa kwarantanna. Minister Szumowski przerwał urlop

fot. fernando zhiminaicela / Pixabay
fot. fernando zhiminaicela / Pixabay

615 przypadków w ciągu doby to dla naszego państwa nowy rekord dziennych zachorowań.

Do sprawy odniósł się podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. - Dziś sytuacja jest inna niż kilka miesięcy temu. Po trosze nauczyliśmy się żyć z koronawirusem i trochę mniej się go boimy. To rodzi pewne ryzyka. Mamy więcej zakażeń, bo Polacy przestali przestrzegać zapisów, które ciągle obowiązują. Po pierwsze muszą być przestrzegane limity osób na przykład na weselach. Dlatego rządowy zespół zarządzania antykryzysowego przeanalizuje sytuację - mówił w czwartek Morawiecki, komentując nowe dane na temat zakażeń - powiedział polityk, cytowany przez money.pl. Dodał, że na ten moment nie ma nowych wytycznych GIS ani resortu zdrowia, ale "nie jest wykluczone, że jeśli sytuacja się pogorszy, trzeba będzie ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa."

Premier zapewnił, że o podobnym zamknięciu jak kilka miesięcy temu nie ma mowy, ponieważ ucierpiałaby gospodarka.

- Niewykluczone, że podobnie jak kilka krajów europejskich będziemy musieli wrócić do stosowania zasad kwarantanny wobec osób, które przyjeżdżają lub wracają z niektórych państw. Zastanawiamy się nad państwami z południa Europy. Przyglądamy się Hiszpanii, gdzie liczba zakażeń wzrasta - przyznał, zaznaczając, że ewentualnych decyzji można spodziewać się w połowie sierpnia.

Z kolei portal Wirtualna Polska poinformował, że minister Łukasz Szumowski przerwał urlop i w piątek pojawi się na spotkaniach najważniejszych organów odpowiedzialnych za walkę z pandemią.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
12.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro