Reklama
Reklama

W Poznaniu powstanie zbiornik retencyjny. Chcą go wybudować 3 firmy

fot. PIM
fot. PIM

W Kiekrzu ma powstać zbiornik retencyjny.

Jego funkcją ma być gromadzenie deszczówki i wód roztopowych z tego osiedla. Pojemność przewidziano na ok. 3000 metrów sześciennych. Zbiornik ma pomóc w zminimalizowaniu zagrożenia zalewania położonych niżej budynków i ulic podczas ulewnych deszczów oraz zabezpieczeniu okolicy przez podtopieniami spowodowanymi wystąpieniem z brzegów rzeki Samicy.

- W ramach inwestycji renowacji poddane zostaną istniejące rowy odprowadzające wody deszczowe, które obecnie nie spełniają swoich funkcji. W otoczeniu zbiornika pojawi się nowa zieleń. Przewidziana jest również budowa ścieżki spacerowej z oświetleniem parkowym, ławkami i obiektami małej architektury - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W przetargu złożono 3 oferty. Wszystkie mieszczą się w przewidzianym budżecie (4,725 mln zł), a obecnie trwa ich weryfikacja.

- Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na opracowanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę będzie miał 480 dni od zawarcia umowy. Zbiornik ma być gotowy po dwóch latach od podpisania umowy - zaznaczają PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro