Reklama
Reklama

Odcinek Swarzędz - Starczanowo na DK92 zostanie wyremontowany. Kierowców czekają utrudnienia

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Podpoznański odcinek drogi krajowej numer 92 zostanie wyremontowany.

Chodzi o fragment Swarzędz-Iwno-Starczanowo. Jak poinformowała poznańska GDDKiA, wykonawca, firma COLAS Polska Sp. z o.o., na realizację zadania ma 120 dni, co oznacza, że prace potrwają do końca listopada br. Plac budowy został już przekazany. Umowy opiewają na łączną kwotę ponad 42 mln zł.

Remont zostanie przeprowadzony na jezdniach prowadzących w obu kierunkach. - Inwestycja zakłada oprócz poprawy nośności nawierzchni, równości podłużnej i poprzecznej, usunięcie kolein, odnowę oznakowania pionowego i poziomego. Na czas prowadzonych prac zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 60 km/h, ruch na wyznaczonym odcinku będzie odbywał się dwukierunkowo jedną jezdnia, na skrzyżowaniach wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna a ruch będzie sterowany ręcznie. Prosimy kierowców o cierpliwość oraz zachowanie ostrożności - wyjaśniła Alina Cieślak z GDDKiA.

W czasie prac zostanie wykonane m.in. wzmocnienie nawierzchni do 11,5 tony/oś, frezowanie profilujące na całej szerokości jezdni, remont chodników, zatok autobusowych, ścieków czy wykonanie oznakowania poziomego oraz pionowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro