Reklama
Reklama

Odcinek Swarzędz - Starczanowo na DK92 zostanie wyremontowany. Kierowców czekają utrudnienia

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Podpoznański odcinek drogi krajowej numer 92 zostanie wyremontowany.

Chodzi o fragment Swarzędz-Iwno-Starczanowo. Jak poinformowała poznańska GDDKiA, wykonawca, firma COLAS Polska Sp. z o.o., na realizację zadania ma 120 dni, co oznacza, że prace potrwają do końca listopada br. Plac budowy został już przekazany. Umowy opiewają na łączną kwotę ponad 42 mln zł.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Remont zostanie przeprowadzony na jezdniach prowadzących w obu kierunkach. - Inwestycja zakłada oprócz poprawy nośności nawierzchni, równości podłużnej i poprzecznej, usunięcie kolein, odnowę oznakowania pionowego i poziomego. Na czas prowadzonych prac zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 60 km/h, ruch na wyznaczonym odcinku będzie odbywał się dwukierunkowo jedną jezdnia, na skrzyżowaniach wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna a ruch będzie sterowany ręcznie. Prosimy kierowców o cierpliwość oraz zachowanie ostrożności - wyjaśniła Alina Cieślak z GDDKiA.

W czasie prac zostanie wykonane m.in. wzmocnienie nawierzchni do 11,5 tony/oś, frezowanie profilujące na całej szerokości jezdni, remont chodników, zatok autobusowych, ścieków czy wykonanie oznakowania poziomego oraz pionowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro