Reklama
Reklama

Kończą układanie asfaltu na Gdyńskiej. Kiedy kierowcy pojadą przebudowaną drogą?

fot. PIM

Trwają prace przy przebudowie ulicy Gdyńskiej.

Chodzi o odcinek na terenie gminy Czerwonak, na odcinku od granicy miasta Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to kierowcy pojadą według docelowej organizacji ruchu na przełomie sierpnia i września.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

- Wykonawca zakończył już układanie nawierzchni ścieralnej niemal na całym przebudowywanym przez nas odcinku drogi. Na przełomie sierpnia i września na nowej Gdyńskiej pojawi się oznakowanie poziome i pionowe. Trwa przebudowa zjazdów, zatoki autobusowej, chodnika i ciągu pieszo-rowerowego. Zamontowano już wszystkie panele aluminiowe dla ekranów akustycznych. Do połowy sierpnia zostaną odtworzone ogrodzenia prywatnych posesji. Do końca sierpnia na tym odcinku staną wiaty przystankowe zgodne ze standardem ZTM w Poznaniu - powiedziała Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na przebudowywanym odcinku nadal obowiązują zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 30 km/h.

W ramach inwestycji powstają m.in. dwie niezależne jezdnie z dwoma pasami ruchu. Wszystkie prace zakończą się w ostatnim kwartale tego roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro