Reklama
Reklama

Kradzionym samochodem chciał potrącić policjantów. Padły strzały

fot. Jabbacake / Pixabay

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego.

25 lipca tamtejsi kryminalni otrzymali informację o pojeździe, który kilka godzin wcześniej został skradziony na terenie województwa dolnośląskiego i zbliżał się do miasta. - Kryminalni, gdy zauważyli skradzione auto natychmiast zareagowali. Kierowca audi zatrzymał się, jednak gdy funkcjonariusze wybiegli z radiowozu mężczyzna nagle ruszył pojazdem w stronę policjantów. Wówczas jeden z funkcjonariuszy użył broni służbowej oddając strzał w przednią oponę. Policjanci dobiegli do samochodu i zatrzymali jego kierowcę jak również pasażera. Dodatkowo, w trakcie obezwładniania jeden z mężczyzn wyrzucił woreczek z amfetaminą - relacjonowała mł. asp. Małgorzata Michaś.

Według policjantów mężczyźni byli mocno pobudzeni, dlatego od kierowcy pobrano krew do dodatkowych badań.

Audi, widniejącym w systemie jako skradzione, kierował 26-latek z Dolnego Śląska, mający dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Jego pasażerem okazał się 25-latek z Ostrowa Wielkopolskiego.

- Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 26-letni pasażer odpowie za posiadanie narkotyków. Natomiast 25-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów oraz kierowania pomimo sądowego zakazu. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy też zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu oraz prawdopodobnie kierowania pod wpływem środków odurzających - wyjaśniła mł. asp. Michaś.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
7.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro