Reklama

21. PKO Poznań Maraton nie odbędzie się w tym roku! Znamy nową datę

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Nie będzie tegorocznej edycji poznańskiego maratonu.

Już 21. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza zaplanowany był na 18 października. Niestety, podobnie jak przy okazji półmaratonu, organizatorom na przeszkodzie stanął koronawirus.

- W organizacji naszych Imprez zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy na bezpieczeństwo. Nadal w tej kwestii nic się zmieniło. Naszym priorytetem jest dbałość o zdrowie i życie zawodników, mieszkańców, kibiców, a także naszych pracowników i wolontariuszy. Zdaję sobie sprawę, że wielu zawodników czekało na ten start, jednakże w dobie pandemii decyzja o przeniesieniu Maratonu wydaje nam się jedyną słuszną - tłumaczył Łukasz Miadziołko Dyrektor PKO Poznań Maratonu.

W tej sytuacji 21. edycję imprezy przełożono na 17 października 2021 roku. Biegacze, którzy wnieśli już opłatę startową, mogą przenieść ją na nowy termin z gwarancją niezmienności ceny lub wystąpić o jej zwrot. - W tym celu powinien się zalogować na stronie: https://runner.marathon.poznan.pl/, następnie wybrać jedną z ww. opcji i kliknąć "wyślij". Decyzję każdego z zawodników otrzymamy automatycznie przez nasz system informatyczny, nie trzeba do nas dzwonić, czy wysyłać maila - wyjaśniła Monika Prendke, Kierownik Działu Organizacji Imprez i Marketingu POSiR.

Do tej pory na imprezę zapisało się ponad 1700 biegaczy.

POSiR zapowiedziały już organizację wirtualnego biegu o nazwie PKO Poznań Virtual Run. W chwili obecnej wiadomo, że odbędzie się on w oparciu o dedykowaną aplikację mobilną, a uczestnicy będą mieli do wyboru start na dystansach: 5 km, 10 km, półmaratonu oraz maratonu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro