Reklama

Gdzie w Poznaniu życie jest najtańsze?

fot. Otodom.pl
fot. Otodom.pl

Oto kolejna odsłona Rankingu Dzielnic przygotowanego przez serwis OtoDom.pl.

- Zapytaliśmy mieszkańców 12 miast Polski o koszty życia w poszczególnych dzielnicach. Zadaliśmy respondentom dwa pytania: o ceny nieruchomości w okolicy oraz o koszty życia, czyli czy ceny produktów i usług nie są wygórowane. Ankietowani oceniali w skali od 1 do 5 poziom cen w swojej dzielnicy - wyjaśniają autorzy rankingu.

Numerem jeden w Poznaniu pod względem najniższych kosztów życia i najniższych cen nieruchomości jest Dębiec. Tylko Dębiec uzyskał 3 punkty na 5, a wszystkie pozostałe "dzielnice" naszego miasta zanotowały wynik gorszy. Korzystne ceny nieruchomości oraz ceny produktów i czy usług są jeszcze na Świerczewie oraz Głównej, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce w rankingu z wynikami 2,97 i 2,94.

Gdzie jest natomiast najdrożej? Tu zwycięzcą okazało się Szczepankowo z wynikiem 2,16. Kolejna miejsca należą do Strzeszyna i Starego Miasta (odpowiednio 2,24 i 2,26). - Szczepankowo, czyli dzielnica, w której dominuje budownictwa jednorodzinne i bliźniaki, już w Rankingu Otodom w 2017 zostało naznaczone mianem najdroższej dzielnicy w Poznaniu. Bazując na wspomnianym rankingu Szczepankowo należało do niechlubnego grona dzielnic, które były najmniej polecane przez mieszkańców: punktowano ofertę handlową, ceny, niewystarczającą infrastrukturę dla dzieci. Szczepankowo wypadło lepiej w rankingu dotyczącym bezpieczeństwa, czystości i zieleni. Warto podkreślić, że w Rankingu Dzielnic Otodom z 2017 roku, oceny mieszkańców pokrywają się z tegoroczną edycją, jeżeli chodzi o wyłonienie najdroższej i najtańszej dzielnicy: również trzy lata temu w tej kategorii wygrywał Dębiec, a zestawienie zamykało Szczepankowo - czytamy w opracowaniu.

Biorąc pod uwagę inne duże miasta w Polsce, Poznań pod względem kosztów życia i cen nieruchomości plasuje się w środku stawki z wynikiem 2,65. Numerem jeden jest Białystok z wynikiem 2,94. Najdrożej jest natomiast w Warszawie (2,43).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro