Reklama
Reklama

Czesi nagrywają program o Poznaniu

fot. PLOT

W stolicy Wielkopolski kręcone są zdjęcia do najpopularniejszego programu podróżniczego w czeskiej telewizji. Jego gospodarzem jest aktor Martin Pisarik.

"Bedekr" to popularny czeski program, w którym znani aktorzy podają widzom pomysły na wyjątkową podróż. W jego poprzednich sezonach przedstawiono takie kraje jak: Austria, Francja, Niemcy czy Włochy - najbliższa seria w całości dotyczyć będzie naszego kraju. Odcinek poświęcony Poznaniowi jest właśnie kręcony.
Ekipa pojawiła się już między innymi na Starym Rynku, nad Wartą, na Ostrowie Tumskim czy w Bramie Poznania. Z kamerą odwiedzono m.in. Rogalowe Muzeum, Stary Browar, plac Wolności czy plac Mickiewicza, na liście jest jeszcze m.in. Cytadela oraz okolice Poznania.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Od zdjęć do emisji programu minie co najmniej kilka miesięcy - podkreśla Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Wszystko wskazuje na to, że poświęcony Poznaniowi odcinek Czesi zobaczą dopiero w przyszłym roku, gdy branża turystyczna będzie już w stabilniejszym stanie. Mamy nadzieję, że taka forma promocji pozwoli przyciągnąć do Poznania naszych sąsiadów - dodaje.


Popularny program będzie emitowany co tydzień na kanale 2 czeskiej telewizji publicznej w czasie najwyższej oglądalności. Szacuje się, że jeden odcinek obejrzy od 300 do 400 tys. widzów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro