Reklama
Reklama

Placówka opiekuńczo-wychowawcza przy ul. Perzyckiej ma już dach

fot. PIM

Do budowanych obiektów po zakończeniu robót budowlanych, wyposażeniu i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, przeprowadzi się Centrum Wspierania Rodzin "Swoboda".

Niespełna cztery miesiące po rozpoczęciu prac, dwukondygnacyjny dom opiekuńczo-wychowawczy oraz budynek administracyjny powstające przy ul. Perzyckiej są już zadaszone.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Zaawansowanie prac wyprzedza przyjęty harmonogram. Dwa budynki są już w stanie surowym otwartym. Trwa montaż okien i drzwi zewnętrznych, dach pokrywany jest papą. Na sierpień zaplanowano kontynuację prac instalacyjnych wewnątrz budynków - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W budynku mieszkalnym - w jedno- i dwuosobowych pokojach - zamieszka 14 lokatorów. Wychowankowie Centrum Wspierania Rodzin "Swoboda" będą mieli do dyspozycji również salę do wypoczynku, pokój telewizyjny, pokój zabaw, miejsce do cichej nauki i kuchnię z jadalnią. W nowym budynku znajdą się także pokój wychowawców, pokój gościnny oraz pomieszczenia gospodarcze. Powstający obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Z kolei w powstającym budynku administracyjnym swoje gabinety będzie mieć nie tylko dyrekcja placówki, księgowość i kadry. Mieścić się w nim będzie również strefa pedagogiczna z gabinetami pedagoga, psychologa, logopedy i pracownika socjalnego.

Do wykonawcy prac należy również zagospodarowanie terenu i przygotowanie instalacji do podłączenia do nich w przyszłości drugiego budynku opiekuńczego, który stanie na tej działce - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro