Reklama
Reklama

"Słoneczne" pole pod Poznaniem przeżywa oblężenie. Za zrywanie i niszczenie kwiatów grożą surowe kary

fot. Przemek Kwiatkowski
fot. Przemek Kwiatkowski

Bajkowy widok rozprzestrzenia się tuż przed węzłem Kórnik Północ przy trasie S11.

O niezwykłym widoku w okolicach Poznania pisaliśmy w weekend, po tym jak dostaliśmy z tego miejsca zdjęcia. Okazuje się, że miejsce to cieszy się ogromną popularnością. Wiele osób zatrzymuje się, by zrobić sobie zdjęcie wśród słoneczników. Jednak zdarzają się też osoby nieodpowiedzialne, które niszczą rośliny. Po materiale, jaki w tym samym dniu pojawił się na antenie Telewizji WTK, do redakcji zwrócił się z apelem właściciel "słonecznego" pola. Ludzie mogą sobie robić zdjęcia, ale niech nie niszczą uprawy. Ostatnio jeden z panów wjechał w pole samochodem - napisał.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Policjanci przypominają, że niszczenie upraw to przestępstwo i grożą za to surowe konsekwencje. Niszczenie mienia to przestępstwo - mówi w rozmowie z WTK podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji. Wszystko zależy od wartości uszkodzonego mienia i dokonanych zniszczeń. To jest przestępstwo, a maksymalna kara jaka za to grozi to nawet 5 lat więzienia - dodaje.

Zdjęcia z pola słoneczników można zobaczyć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro