Reklama

Nielegalnie wybudowali pomosty i wycięli trzcinę na jeziorze. Grozi im rok więzienia

fot. policja
fot. policja

Chodzi o zniszczenia, jakie pojawiły się nad Jeziorem Ostrowickim pod Trzemesznem.

Jak informują gnieźnieńscy policjanci, zajmują się oni obecnie kilkoma sprawami karnymi związanymi z uszkodzeniem linii brzegowej Jeziora Ostrowickiego. O zniszczeniach powiadomiło służby Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. - W miejscowości Bieślin i Zieleń zostały wykonane oględziny przez funkcjonariuszy z miejscowego komisariatu i techników kryminalistyki. Wynika z nich, że na terenie przyległym do jeziora, gdzie znajduje się obecnie wiele działek, prowadzone były nielegalne prace polegające na wycięciu drzew, wyrwaniu trzciny, prowadzeniu robót ziemnych poprzez naruszanie stabilności skarpy, budowanie schodów oraz pomostów bez zgody PGW Wody Polskie. Teren ten jest objęty krajową formą ochrony przyrody Natura 2000 - tłumaczą.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Ponieważ naruszone zostało przepisy Ustawy prawo wodne, każdy przypadek wiąże się z koniecznością wszczęcia postępowania karnego. - Za niszczenie i uszkadzanie brzegów lub wykonywanie urządzeń wodnych bez zgody wodnoprawnej grozi nawet do roku pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
77.26 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro