Reklama
Reklama

Pokoje hotelu Blow Up hall będą wystawione na sprzedaż? Ceny od 25 tysięcy złotych za metr!

Pokój Blow Up Hall 5050 | fot. materiały prasowe
Pokój Blow Up Hall 5050 | fot. materiały prasowe

Zamknięty parę miesięcy temu luksusowy poznański hotel Blow Up został postawiony w stan likwidacji.

Hotel ma 22 pokoje. Goście, zamiast klucza czy karty, otrzymywali iPhony z dostępem do wybranego pokoju. Na terenie hotelu można było zobaczyć wiele dzieł sztuki - fotografii, rzeźb czy instalacji, w tym niezwykłą instalację meksykańsko-kanadyjskiego artysty Rafaela Lozano-Hemmera. Pomimo zamknięcia hotelu, cały obiekt jest utrzymywany i stale sprzątany - wyposażenie pokoi nie zostało zdemontowane. Informacja o możliwości zakupu pokoi i apartamentów hotelu Blow Up Hall pojawiła się w ofercie biura Baszta Nieruchomości ze Szczecina w dość intrygującej formie jak domyślamy się mającej na celu zbadanie popytu. "Co dziś oczekujemy...? Tylko samej, pisemnej deklaracji o zakupie konkretnej powierzchni apartamentu. Sprzedaż, kiedy już nastąpi, odbędzie się na podstawie kolejności zgłoszeń. Nie oczekujemy przy tym żadnej wpłaty, ponieważ Wasza ostateczna decyzja będzie podjęta przez Was samych w sposób przemyślany i niczym nie wymuszony. Najtańszy apartament jest już za 350 tys zł netto. Cena zaczyna się od 25 tys zł / m2 plus koszty transakcji." - podano na stronie biura.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Maciej Struski, likwidator Blow Up Hall potwierdził w rozmowie z naszą redakcją, że spółka jest w stanie likwidacji, i dąży do sprzedania swojego majątku. Rozważane są różne scenariusze - sprzedaż całego budynku hotelu, a także sprzedaż pojedynczych apartamentów, co proponuje Baszta Nieruchomości.

Blow Up Hall pomimo doskonałej lokalizacji i wysokiej jakości świadczonych usług przynosił straty. Tylko w 2018 roku spółka zarządzająca hotelem wygenerowała prawie 1,85 mln złotych netto straty. Koronawirus i zamknięcie wszystkich hoteli był dla Blow Up Holl ostatecznym ciosem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
71.93 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro