Reklama

Poznaliśmy skład SpecHouse PSŻ Poznań. Nie wszyscy zawodnicy zaakceptowali nowe warunki

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Wiemy już w jakim składzie do rozgrywek 2. Ligi Żużlowej przystąpi SpecHouse PSŻ Poznań.

Pandemia opóźniła start sezonu o kilka miesięcy, wymusiła również zmiany w organizacji meczów i zmniejszenie liczby kibiców, a co za tym idzie - obniżenie budżetów i kontraktów.

Kilka dni przed inauguracyjnym meczem z Wolfe Wittstock, który zostanie rozegrany na Golęcinie w niedzielę o 11:45, kierownictwo Skorpionów poinformowało o ostatecznym kształcie zespołu, który poprowadzi trener Piotr Paluch.

Formację seniorską SpechHouse utworzą Marcel Kajzer, Lars Skupień, Zbigniew Suchecki, Bartosz Szymura, Kevin Woelbert, Filip Hjelmland i Marcus Birkemose - dwaj ostatni to żużlowcy wypożyczeni ze Stali Gorzów.

Z klubu partnerskiego Skorpiony pozyskały również Wiktora Jasińskiego, ale junior będzie startować na zasadzie gościa. Z kolei Mateusz Panicz i Jakub Poczta trafili na Golęcin na zasadzie wypożyczeń ze Sparty Wrocław i Ostrovii Ostrów Wlkp.

Aneksów do renegocjowanych kontraktów nie podpisali Nicklas Porsing, Nick Morris i Robert Miśkowiak. Australijczyk Morris już wcześniej zapowiadał, że w obliczu odwołania rozgrywek ligi angielskiej nie przyleci do Europy, bo jazda wyłącznie na najniższym szczeblu w Polsce nie ma dla niego uzasadnienia ekonomicznego. W pozostałych dwóch przypadkach również kluczowe okazały się oczekiwania żużlowców.

Brak wspomnianej trójki to spore osłabienie Skorpionów. O realnej sile zespołu przekonamy się jednak dopiero po pierwszych kolejkach - szczególnie, że w tak intensywnym sezonie, który rozpocznie się bez sparingów i po kilku treningach, niespodzianek może być sporo. Nie wykluczono ponadto pozyskania zawodnika z wyższej ligi na zasadzie gościa, musi to być jednak żużlowiec do 23. roku życia.

W sprzedaży są jeszcze bilety na niedzielny mecz, ale na najlepsze miejsca pozostały jedynie pojedyncze wejściówki. Ze względu na reżim sanitarny na trybuny, oprócz posiadaczy karnetów, będzie mogło wejść ok. 1200 widzów.

Oprócz meczu z Niemcami Skorpiony podejmą na Golęcinie OK Bedmet Kolejarz Opole (16 sierpnia), Wilki Krosno (5 września), RzTŻ Rzeszów (13 września) i Stainer Unię Kolejarza Rawicz (4 października.) Tydzień później poznaniacy zakończą rozgrywki wyjazdem do Wittstocka. Wszystkie mecze na żywo pokaże kanał Motowizja.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
17.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro