Reklama

Odniósł znaleziony plecak na komisariat. Miesiąc później dowiedział się, że szuka go policja

fot. Arek

Wracamy do sprawy poruszonej na naszym portalu kilka dni temu.

W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy wizerunek mężczyzny poszukiwanego przez policję w związku z przywłaszczeniem plecaka. Postępowanie w tej sprawie prowadził komisariat z Jeżyc, i zdaniem policjantów osoba ze zdjęcia mogła mieć związek z całą sprawą. Podobne materiały pojawiają się na naszym portalu regularnie, a przekazane przez czytelników epoznan.pl informacje wielokrotnie pomagały w identyfikacji poszukiwanych.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Jeszcze tego samego dnia do naszej redakcji zgłosił się uwieczniony na zdjęciach mężczyzna, który przedstawił swoją wersję wydarzeń. - 24 czerwca o godzinie 18 wracając z pracy zauważyłem plecak w koszyku jednego z rowerów NextBike przy stacji Bałtyk. Chciałem go zostawić, ale sprawdziłem, że jest tam legitymacja szkolna z adresem z Plewisk. Wziąłem plecak i zaniosłem na komendę policji na Szylinga. Tam sporządzono protokół i oddałem znaleziony plecak, nie dostałem jednak potwierdzenia zdania plecaka - poinformował czytelnik.

Mężczyzna był więc bardzo zdziwiony, kiedy miesiąc później zobaczył swój wizerunek w internecie. - Natychmiast udałem się na komisariat Poznań-Jeżyce, gdzie złożyłem zeznania jako świadek - dodał. W poniedziałek rano skontaktowaliśmy się z policjantami, a wizerunek mężczyzny i informacja o jego poszukiwaniach zniknęły ze strony internetowej komendy miejskiej.

Jak się okazało, cała sytuacja była efektem pomyłki policjantów. - Po przyniesieniu plecaka na komendę przy ul. Szylinga, tamtejsi policjanci wysłali go na komisariat w Komornikach celem zwrotu właścicielowi - wyjaśnił podkom. Piotr Garstka z komendy wojewódzkiej. To pod jednostkę w Komornikach podlegają Plewiska, gdzie mieszka właściciel plecaka. Tamtejszy dzielnicowy oddał zgubę.

Z kolei właściciel plecaka zdążył już do tego momentu zgłosić jego utratę na komisariacie Poznań-Jeżyce. Niestety, nie dotarła tam wówczas informacja o obsłużeniu sprawy przez funkcjonariuszy z Komornik. Stąd wszczęte postępowanie i próba znalezienia osoby mogącej mieć związek ze sprawą - To nieporozumienie. Takie rzeczy rzadko, ale się zdarzają - szczególnie kiedy w sprawę zaangażowane są różne jednostki. Z naszej strony możemy tylko przeprosić pana, którego wizerunek opublikowano, policjant prowadzący sprawę również się z nim skontaktuje, wszystko wyjaśni i przeprosi - zapewnił nas podkom. Garstka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro