Reklama
Reklama

Nocny patrol w lesie. Uwagę policjantów zwrócił zaparkowany Opel

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Na widok funkcjonariuszy kierowca próbował uciekać.

17 lipca około godziny 1 w nocy policyjny patrol zauważył na drodze leśnej w pobliżu Czarnkowa zaparkowanego Opla. W środku siedziało dwóch młodych mężczyzn. Kiedy policjanci chcieli zapytać o powód nocnej wizyty w lesie, wówczas kierowca na widok mundurowych gwałtownie ruszył swoim pojazdem. Funkcjonariusze chcąc zapobiec jego ucieczce zablokowali mu drogę radiowozem.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Podczas legitymowania mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć policjantom swojego zachowania. W wyniku kontroli osobistej oraz sprawdzenia pojazdu, funkcjonariusze znaleźli pudełko, a w nim kilka porcji suszu marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej celi. To 20 i 21 letni mieszkańcy Czarnkowa. Od kierowcy Opla pobrana została krew do badania na zawartość narkotyków. Obaj usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara do 3 lat więzienia - relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowy policji w Czarnkowie.

W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę związanego ze sprawą. To 26-letni mieszkaniec Czarnkowa, od którego podejrzani kupili narkotyki. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, kryminalni zabezpieczyli 46 tabletek ekstazy, 49 gramów marihuany i 73 gramy amfetaminy. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu, a ich właściciel na komendę, gdzie śledczy przedstawili mu zarzuty posiadania i handlu narkotykami - dodaje rzeczniczka.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 10 lat więzienia

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro