Reklama
Reklama

Nowe władze, nowe plany...

Uniwersytet Adama Mickiewicza chce wreszcie zarabiać pieniądze. Potencjał uczelni ma przynosić wymierne zyski liczone w złotówkach.

Nowy rektor prof. dr hab. Bronisław Marciniak powołał swojego zastępcę prof. dr hab. Jacka Gulińskiego, który ma się zająć pozyskiwaniem funduszy. I to nie tylko ze środków Unii Europejskiej. UAM chce sięgnąć po swoje naturalne bogactwo, czyli naukowców. Nowy rektor zajmie się między innymi sprzedażą patentów.

Uniwersytet zamierza walczyć o względy przedsiębiorców. Poznańska uczelnia chce zarabiać na patentach. Obecnie na Uniwersytecie prowadzonych jest około 300 programów badawczych. Nowi prorektorzy maja zadbać o to aby było ich więcej. Dodatkowo Uniwersytet chce zacieśnić współprace z zagranica. I zwiększyć ilość godzin zajęć z języka angielskiego, za które chętni będą musieli dodatkowo płacić.

Obok rozwoju naukowego uniwersytet ma zyskać nowe obiekty. Jeszcze w tym roku przy Alejach Niepodległości ruszy budowa siedziby Wydziału Prawa i Administracji, następnieWydziału Chemii na Morasku. W przyszłym roku zaś powstanie biblioteka neofilologii przy ulicy Kościuszki.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro