Reklama
Reklama

Rusza kino samolotowe. Pierwszy seans już dziś!

fot. Miasto Piła / FB

Kino samolotowe rusza na pilskim lotnisku. To prawdopodobnie pierwszy taki projekt w Europie.

W dobie pandemii koronawirusa, gdy kina i teatry zostały pozamykane pojawiło się mnóstwo nietypowych rozwiązań, które mają umilić nam czas i sprawić, byśmy nadal mogli obcować z kulturą - to nie tylko różne transmisje internetowe, czy balkonowe koncerty, ale też liczne kina samochodowe. Okazuje się, że pilanie idą o krok dalej. Właśnie na pilskim lotnisku rusza dziś kino samolotowe. Piloci ze swoich kokpitów obejrzą w sobotę wieczorem na telebimie hiszpański dramat "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara".

Wszyscy, którzy zgłosili się do tej pory potwierdzili, że będą, jednocześnie cały czas zapisują się nowi piloci. Jak to w lotnictwie najważniejsza jest pogoda. W tej chwili weryfikują pogodę na jutro i niedzielę aby spokojnie wrócić do domu. Jak na razie przebiega to nieźle i spodziewamy się sporej frekwencji - mówi w rozmowie z portalem Asta24.pl Michał Żmuda, dyrektor Aeroklubu Ziemi Pilskiej.

Najprawdopodobniej będzie to pierwszy taki projekt w Europie i pewnie jeden z niewielu na całym świecie - informują przedstawiciele Urzędu Miasta w Pile.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami!
16℃
9℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro