Reklama
Reklama

Nie sprzedali fortu

Nie znalazł się żaden chętny na zakup Fortu VI przy ul. Lutyckiej. Za fortyfikację trzeba było zapłacić trzy i pół miliona złotych. Wczoraj miał się odbyć przetarg w siedzibie Agencji Mienia Wojskowego w Gorzowie, jednak nikt nie wpłacił nawet wadium.

W forcie szóstym przez wiele lat wojsko trzymało amunicję. Teraz Agencja Mienia Wojskowego postanowiła go sprzedać. Obiekt jest jednak zabytkowy i ewentualny nowy właściciel miałby bardzo poważne ograniczenia w zagospodarowaniu fortu. W ogłoszeniu zamieszczono zalecenia konserwatora dotyczące remontu i przyszłego zagospodarowania.

W ogłoszeniu nie znalazła się jednak informacja, że w Forcie VI zimują nietoperze. Co prawda obszar nie jest objęty Naturą 2000, jednak podlega ochronie konserwatora przyrody.

Tymczasem Towarzystwo Przyjaciół Fortyfikacji planowało urządzić w forcie szóstym muzeum. Aby ten pomysł się powiódł, miasto musiałoby wykupić Fort VI w trybie bezprzetargowym. Teraz, kiedy przetarg się nie powiódł można wrócić do tego pomysłu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
24.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro